تاریخ درج : چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱
شهردار منطقه چهار شیراز مطرح کرد: توسعه زیرساخت‌های شهری به محرومیت‌زدایی می‌انجامد
مقابله با خشکسالی با طرح‌های دوستدار محیط زیست 
وی یکی از رسالت های مهم مدیریت شهری را توسعه زیرساخت ها و مدیریت منابع اعلام کرد و افزود: اجرای مخازن بتنی و بلوکی دفنی آب از دیگر پروژه ها در سطح شهرداری منطقه 4 است که این پروژه‌ها با توجه به بحران‌های خشکسالی و اهمیت جلوگیری از هدر رفت آب نقش ارزنده‌ای در مدیریت منابع دارد.
شهردار منطقه 4 اجرای مخازن بتنی و بلوکی دفنی آب را از طرح‌های مهم و تاثیرگذار برای آبیاری فضای سبز معرفی کرد و افزود: چهار مخازن در سطح منطقه با احجام ۱۵۰ تا ۳۰۰ مترمکعب احداث شده است و این پروژه‌ها در پارک ایرانی و پل امام حسن احداث و در مجموعه باغ جنت ،خیابان کمیل و سطح منطقه انجام شد.
به گفته این مقام مسئول اعتبار این پروژه‌ها که نقش مهمی در مدیریت مصرف آب دارند بیش از 20 میلیارد ریال در بخش ابنیه و ۱۰ میلیارد ریال در بخش تاسیسات است و در سال جاری با اخذ پیمانکار ادامه خواهد یافت.
پروژه‌های مناسب‌سازی برای معلولان و سالمندان 
شهردار منطقه 4 شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: به موازات طرح‌های عمرانی و توسعه فضای سبز که از آنها یاد شد، پروژه بهسازی و رفع اختلاف ارتفاع معابر نیز در دستور کار قرار گرفت.
وی هدف از این پروژه‌ها را تسهیل در رفت و آمد شهروندان، مناسب‌سازی معابر جهت تردد سالمندان و معلولین و کودکان یاد کرد و افزود: این پروژه‌های شهری با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال در محورهای سراج، پاسارگاد، نهضت، سفیر و سایر مسیرهای که نیاز به بهسازی داشتند، اجرا شد.
عملیات بهسازی بوستان ها انجام شد
شهردار منطقه چهار شیراز از توسعه و بهسازی زیرساخت های شهری با هدف محرومیت زدایی و افزایش نشاط شهروندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه 4 شهرداری شیراز؛ "حسام الدین اسد زاده" با تشریح برخی از پروژه‌های در دست اجرا خاطرنشان کرد: سرانه فضای سبز در این محدوده از شیراز از وضعیت مطلوبی برخوردار است و برای نگهداری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود نیازمند بکارگیری نیروی انسانی توانمند و سرمایه‌گذاری هستیم.
وی با بیان این که توسعه زیرساخت‌های شهری به محرومیت‌زدایی برای شهروندان می‌انجامد، اظهار داشت: مرمت و بهسازی بوستان‌های سطح منطقه با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و با هدف استفاده بهتر شهروندان از امکانات موجود، رفع نازیبایی‌های بصری و در نهایت ایجاد محیطی بهتر و مطلوب‌تر برای شهروندان انجام شده است. 
شهردار منطقه چهار در ادامه با تشریح برخی از پروژه‌های منطقه 4 شهرداری شیراز که در راستای توسعه و نگهداری از فضای سبز و بهسازی بوستان‌ها صورت می‌گیرد، اظهار داشت: بوستان‌های خلیلی ، معلم و باغ جنت ، کودک بهسازی شده است. همچنین پیست اسکیت در بوستان معلم به منظور تشویق جوانان به فعالیت‌های ورزشی و پرهیز از آسیب‌های اجتماعی احداث شده است. 
 
  مناسب‌سازی سرویس‌های بهداشتی
اسدزاده در خصوص اینکه خواستگاه مهمانان نوروزی در منطقه 4 می باشد اظهار داشت: عملیات اجرایی تعمیر، بهسازی، رفع مشکلات سیستم فاضلابی و تعویض سرویس‌های بهداشتی در بوستان‌های جنت، شقایق ، کودک و صاحب الامر ، ایرانی با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال انجام و در سایر بوستان‌های منطقه نیز اجرا شده است.

سامانه ها
پیوندها
نشانی
ابتدای بلوار امیر کبیر- پایانه امیرکبیر
38310501-3
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۹/۰۸