سه شنبه های بدون خودرو

سه‌شنبه‌ی این هفته، در رکاب سلامتی
       دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی است که دسترسی به آن آسان بوده و می تواند جایگزین مناسبی برای استفاده ممتد از خودرو باشد. ضمن اینکه استفاده از دوچرخه موجب کاهش آلودگی هوا با توجه به عدم مصرف سوخت می شود.
در سه‌شنبه‌ این هفته درشهرداری منطقه 4 ، دوچرخه جای خودرو را گرفت. به گزارش روابط عمومی شهرداری این منطقه طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو فرصتی است تا به ریه‌ها  فرصت نفس کشیدن، به پاها فرصت پیاده‌روی یا رکاب زدن داد.
شهردار منطقه چهار آقای مهندس مهرجهانیان هنگام حضور در اجرای این طرح اعلام داشت: سه‌شنبه‌ی این هفته، کارمندان شهرداری منطقه چهار برای ارتقای فرهنگ‌دوچرخه‌سواری با این وسیله آسان از پارک ایرانی تا پارک شقایق را رکاب زنان پیمودند.
 وی با بیان اینکه اگر یک روز در هفته همه‌ی مردم مخصوصا کارکنان دستگاه‌های اداری و دانش‌آموزان و دانشجویان ماشین به خیابان‌ها نیاورند، کم‌کم شاهد استفاده از دوچرخه خواهیم بود ابراز امیدواری کرد: سه‌شنبه‌ی های آتی شهروندان شیرازی به پاهای خود فرصت رکاب زدن بدهند. شهردار منطقه چهار ایجادهوای سالم، کاهش بار ترافیک و ایجاد روحیه نشاط و شادابی را از اهداف این طرح عنوان کرد.

منبع : منطقه چهار
تعداد بازدیدها : ۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است