جوابیه

گزارشاتی در برخی شبکه های اجتماعی  در مورد مطلب فوق منتشر گردید در همین راستا روابط عمومی شهرداری منطقه چهار  بر خود لازم می داند، ضمن تقدیر از نگاه تیزبینانه شهروندان، جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کند.
قبل از هر چیز لازم است از نیت خیر اهالی رسانه و فعالان شبکه های اجتماعی کمال تقدیر و تشکر را داشته باشیم و بسی جای خوشحالی است که شهروندان نسبت به محیط شهری دغدغه مند هستند و قطعا فرصت مغتنمی است تا بدین طریق از ، انتقادات و پیشنهادات شهروندان بهره مند شویم.
البته این توقع همواره وجود دارد که عزیزان قبل از عنوان هر مطلبی و بدور از پیشداوری موارد را از طریق مجاری مطلع و موثق پیگیری نمایند و سپس درخصوص آن اظهارنظر نمایند.
به اطلاع میرساند:
 
  1. با توجه به تعریض خیابان میثم و عقب نشینی دیوار باغ جنت، آسفالت دو طرف پل در خیابان میثم، آسفالت جدید بوده و آسفالت های برداشته شده توسط شهرداری در قسمت زیرین پل شهدای کشن آسفالت فرسوده خیابان قدیمی می باشد،که سالهاست از عمر و کیفیت آن می گذرد و بدون استفاده می باشد.
 
2-محدوده های بتنی و آسفالت  فضای زیرین پل، مربوط به تثبیت قالب بندی­ و اسکافلد بندی های درحال ساخت پل بوده است که ساخت آنها در زمان اجرای پروژه اجتناب ناپذیر است و در حال حاضر به دلیل مورد استفاده نبودن جهت آماده سازی فضای سبز پل جمع آوری شده اند. 
3-با توجه به اعتراضات مکرر و درخواست های شهروندان با سامانه 137 شهرداری شیراز مبنی بر نا امنی فضای زیر پل در شب، نبود امنیت عبور و مرور برای عابر پیاده در روز به دلیل عدم سامان دهی محل عبور شهروندان پیاده و همچنین شکایت مردمی بابت تبدیل شدن فضای زیر پل به پارکینگ تعمیرگاههای خودرو مجاورو استفاده شخصی از این فضا ،که مشکلات عدیده ای را به وجود اورده بود
 شهرداری این منطقه با در نظر گرفتن موارد مذکور و عوامل دیگر همچون وجود نقاط بی دفاع شهری و آسیب های اجتماعی طراحی و زنده سازی این فضا را در دستور کار قرار داد.
در طراحی این پروژه سعی شده این فضا به فضای سرزنده وپرشور ، امن و قابل استفاده برای شهروندان تبدیل شود که در حال حاضر عملیات زیرسازی فضای سبز این پروژه توسط عوامل منطقه آغاز شده است.
 
عملیات عمرانی فضای زیرین پل کشن  به مساحت 14000متر مربع است که عملیات عمرانی آن شامل ایجاد فضای سبز گسترده و پایدار به مساحت 9000متر مربع ، احداث آبنما به مساحت 135 مترمربع ، نورپردازی خطی به طول 870 متر طول ، کف سازی به مساحت 5000 مترمربع ،  مسیر پیاده روی و طرح های گرافیکی است.
.
در پایان متذکر می گردد شهرداری منطقه چهار بیش از همیشه مهمترین وظیفه خود را حراست از اموال عمومی شهر که صاحبان اصلی آن مردم محترم هستند می داند و به آنها این اطمینان خاطر را می دهد که در تمام مراحل اجرایی پروژه ها دید کارشناسی و دقیق داشته و از عملیات های غیر ضروری همواره اجتناب می­کند.
 
 

منبع : شهرداری منطقه چهار شیراز
۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است