پارک محله تل بادی به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید

شهردار منطقه چهار شیراز از به بهره برداری رسیدن پارک محله تل بادی در آینده ای نزدیک خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار شیراز، مهندس سروی گفت: این پارک در راستای زیبا سازی محیطی، افزایش تعاملات اجتماعی، ارتقا نشاط و شادابی ساکنین محله تل بادی و همچنین آرامش روان و سلامت شهروندان در حال احداث می باشد و تا کنون با پیشرفت فیزیکی 60درصد به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: عملیات های عمرانی و اجرایی این پارک شامل محوطه سازی، روشنایی، فضای سبز و ... خواهد بود و عناصری از قبیل فضای بازی کودکان، ست ورزشی، غرفه تنقلات، سرویس بهداشتی، محل های نشیمن و فضایی جهت پیاده روی احداث خواهد شد که می توانند به حس تعلق و فعالیت مردم در این فضا نقش ببخشند.
سروی شهردار منطقه چهار شیراز گفت: بعضی از فضاهای بی استفاده، کم تحرک و نازیبا در منظر شهری می توان با اقداماتی  به مکانی ارزشمند جهت استفاده شهروندان تبدیل شوند.
وی ادامه داد: در همین راستا مکانی در شهرک جانبازان به متراژ3000 مترمربع وجود داشت که به فضایی بی روح و بلااستفاده در سالیان گذشته تبدیل شده بود
شهردار منطقه چهار شیراز افزود: با در نظر گرفتن موارد فوق و همچنین به منظور زیباسازی منظر شهری، ارتقاء تعاملات اجتماعی وگسترش فضای عمومی، ایجاد فضای امن، دوستانه کردن محیط و همچنین  دور هم جمع کردن ساکنان محله، شهرداری منطقه چهار با رعایت ضوابط اقدام به طراحی و شروع عملیات بهسازی و محوطه سازی این مکان کرد.
سروی گفت: عملیات عمرانی این پروژه شامل اجرای موزائیک فرش به طول 1500 مترمربع، اجرای تک لبه به طول 350 متر، خاکبرداری 600 مترمکعب و خاکریزی 400 مترمکعب و بتن ریزی 160متر مکعب می باشد، که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 35 درصد در حال انجام است.
سروی در ادامه گفت: ارائه خدمات منطبق با شرایط روز و براساس مطالبات مردم از اهداف مهم منطقه چهار است و سعی خواهیم کرد با توجه به نیاز محلات این خدمات به طور مستمر ادامه داشته باشد تا بتوانیم رضایت شهروندان را جلب کنیم.
شهردار منطقه گفت: ساماندهی حاشیه بلوار رحمت ضلع شمالی آن حد فاصل بولوار سفیر به طرف خیابان صفایی شمالی رو به اتمام است
 وی افزود: هدف از اجرای اینگونه پروژه ها پویایی بیشتر این فضاها و در جهت برآورده ساختن نیاز مردم، کاهش آسیب های اجتماعی و رفع نقاط بی دفاع  شهری، ارتقای آرامش و سلامتی شهروندان، بهسازی و زیباسازی حاشیه بولوارها می توان اشاره کرد. وی ادامه داد: عملیات عمرانی این محدوده شامل اجرای موزائیک فرش، تک لبه، سکوی نشیمن، مسیر پیاده روی، اجرا نورپردازی، آبیاری قطره ای و مبلمان پارکی است.
سروی بیان کرد: در طراحی این پروژه سعی شده این فضا به فضای سرزنده وپرشور، امن و قابل استفاده برای شهروندان تبدیل شود که در حال حاضر عملیات زیرسازی فضای سبز این پروژه توسط عوامل منطقه آغاز شده است.
وی افزود: فضای زیرین پل کشن  به مساحت 14هزار متر مربع است که عملیات عمرانی آن شامل ایجاد فضای سبز گسترده و پایدار با کاشت درختان سایه دار به مساحت 9 هزار متر مربع، احداث آبنما به مساحت 135 مترمربع، نورپردازی خطی به طول 870 متر طول، کف سازی به مساحت 5 هزار مترمربع، مسیر پیاده روی و طرح های گرافیکی است.
 

منبع : شهرداری منطقه چهار شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۵۹
نظری ارسال نشده است