فاز نخست اولین باغ ایرانی منطقه چهارشهرداری شیراز سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار ، شهردار منطقه چهار شیراز ضمن اعلام این مطلب گفت :
یکی از پروژه های مهم این منطقه که هم اکنون در مراحل نهایی خود قراردارد پارک 7 هکتاری کشن در حاشیه بزرگراه امام خمینی (ره ) و پل امام حسن (ع) است .
اصغر سروی اظهار کرد : این پروژه علاوه بر آن که برای مردم محله کشن بسیار حایز اهمیت است باتوجه به قرار گرفتن در مسیر ترانزیت بین شهری از ماهیتی فرامنطقه ای نیز برخوردار است .
وی افزود: فضای سبز طبیعی ، سکوی چندمنظوره برای برگزاری نماز جماعت، ورزش و اجتماعات ، رینگ پیاده روی و دوچرخه سواری و سرویس های بهداشتی از جمله امکانات این پارک است .
وی در خصوص زمان افتتاح این پروژه گفت : معتقدیم پروژه های عمرانی بایدزمانی به بهره برداری برسد که تمامی بخش های آن به اتمام رسیده باشد به همین دلیل نیز  زمان افتتاح این پروژه را به نیمه دوم سال موکول کرده ایم .
شهردار منطقه چهار شیراز بیان کرد: یکی دیگر از پروژه های منحصر به فردی که از یکی دوهفته گذشته علمیات اجرایی آن در سطح منطقه آغاز شده است ساخت اولین باغ ایرانی شیراز با سبک وسیاق جدید است که در آن تمامی تلاش خود را به کار خواهیم بست تا تلفیقی از سنت و مدرنیته را درکنار هم پیاده کنیم .
وی تصریح کرد : این باغ به مساحت 10 هکتار در کنار تقاطع مهدیه – امیرکبیر قرارگرفته و در 2 بخش اجرا می شود یک محوطه سازی و فضاسازی متناسب با هویت ایرانی و دوم ساخت یک کوشک مرکزی (عمارت ) در دل این باغ .
سروی ادامه داد : یکی از دلایل ساخت این باغ آن است که فضاهای سبز و ویژه در شیراز یا باغ های معروف این شهر قدیمی و مربوط به گذشته است .
شهردار منطقه چهار  با بیان این که پارک های زیادی ساخته شده اما هیچکدام به پای باغ ارم و یا دلگشا نمی رسد ، افزود: هدف  از اجرای باغ ایرانی بلوار امیرکبیر ساخت یک پروژه ماندگار با تلفیق سنت و مدرنیته بود .
وی اضافه کرد : هدف دیگر ما از اجرای این پروژه باتوجه به فقر منطقه در حوزه فضای سبز عمومی افزایش میزان فضای سبز عمومی بود البته در کنار اجرای چنین پروژه هایی بحث بهینه سازی و بازآفرینی مجدد برخی از فضاهای سبز عمومی مانند باغ جنت و رفوژ وسط خیابان ها را نیز در دستور کار خود داریم .
سروی ابراز کرد : زمین این باغ دوسال قبل با 30 میلیارد تومان اعتبار توسط شهرداری از کمیته امداد امام خمینی (ره ) خریداری شد که این رقم امروز چندبرابر شده است . در حالی که کمیته امداد تقاضای ساخت یک واحد اقتصادی رادر این محل کرده بود ه که عایدات زیادی نیز برای شهرداری داشت اما شهرداری با ایثار ترجیح داد این باغ را به هزینه ای بالا خریداری  و در اختیار عموم قراردهد .
وی ادامه داد : هزنیه اولیه ساخت این پروژه 6 میلیارد تومان پیش بینی شده است و امید داریم تا سال آینده فاز اول آن را به بهره برداری برسانیم
سروی  با اشاره به برخی دیگر از اقدامات عمرانی سطح منطقه گفت : پروژه دفع آبهای سطحی یکی  دیگر از مهم ترین پروژه های سطح این منطقه است که مدت هاست با قوت پیش می رود و با اجرای آن امروز شاهد هستیم در بارندگی های اخیر با کمترین میزان آبگرفتگی درمنطقه روبرو هستیم .
 ۱۳۹۸/۰۹/۰۴
منبع : شهرداری منطقه چهار شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۴۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss