به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

در سالهای اخیر شاهد پیشرفت تکنولوژی و فن آوری ها بوده ایم، که این امر سبب راحتی زندگی نسبت به گذشته شده است می توان گفت: تکنولوژی دائما باعث افزایش سطح رفاه، سرعت انجام کار ها،  بالا رفتن امید به زندگی و مهمتر از همه دسترسی آسان به اطلاعات گردیده است.
 

با توسعه و گسترش فن آوری ها، در جامعه ای به سر می بریم که پر تغییر و اطلاعات به سرعت رنگ کهنگی به خود می گیرد.
 

بر خلاف گذشته که ابزارهای ارتباطی و اطلاع رسانی در دست عده ای خاص و صاحبان قدرت و نخبگان بوده امروزه همه افراد جامعه قادرند به راحتی به انتشار دیدگاه ها و عقاید خود بپردازند و همین عوامل باعث بوجود آمدن انقلاب جدیدی در زمینه ارتباطات و اطلاع رسانی شده است.
 
 
در عصر حاضر حلقه ی اصلی ارتباطات در سازمان ها که همان روابط عمومی ها هستند با تحولات جدی روبرو گردیده و نقش مهمی را در  اعتماد سازی و همراه کردن مخاطبان ایفا می کنند.
 

امروزه  روابط عمومی هایی  موفق خواهند بود که  شناخت کاملی  از جامعه مخاطبان  خود داشته باشند تا بتوانند تصمیماتی مبتنی بر واقعیت اتخاذ کنند. به همین منظور در  جهت تحقق اهداف باید در کنار شناخت فن آوری های نوین ارتباطات و اطلاعات مدل های ارتباطی را به خوبی بشناسند و منتظر نمانند تا ببینند مخاطب چه می خواهد،  بلکه باید قبلا فکر همه چیز را کرده و برای برآورده کردن خواسته های مخاطبان خود تمهیدات لازم را اندیشیده و به خوبی فرآیند اطلاع یابی ، پردازش اطلاعات و اطلاع رسانی در جهت اهداف سازمان پیاده سازی کرده باشند تا بتوانند  حمایت و تفاهم مخاطبانی که برای سازمان اهمیت دارند را بدست آورند.
 

با توجه به موارد فوق  روابط عمومی ها ناگزیرند در راستای ارتباط آگاهانه ، سنجیده ، دوسویه و مداوم ، خود را با تجهیزات ، وسایل نوین و روش های جدید هماهنگ نمایند و ظرفیت های خود را برای استفاده از این سخت افزار ها و نرم افزارها بالا ببرند تا بتوانند مسئولیت و وظایف خود را به خوبی ایفا کنند.
در پایان می توان گفت موفقیت روابط عمومی  علاوه بر موارد مذکور در گرو توجه  و نگاه ویژه  مدیران به اهمیت رسالت و جایگاه روابط عمومی هاست که با گماردن افرادی علمی و فرایند محور و همچنین  افرادی که به لحاظ تخصص توانایی جلب مشارکت های عمومی و اعتماد سازی در افکار عمومی را با صداقت ، شجاعت و امانت داری به سر انجام برسانند.  
علی عابدینی کارشناس روابط عمومی
 
 ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
منبع : شهرداری منطقه چهار شیراز
تعداد بازدیدها : ۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss